May 18, 2018

 
Hapa nazungumzia michuano ya kombe la dunia 2018 itakalofanyika urusi zaidi ya timu 30 kushiriki michuano hii..
Michuano hii inahusisha dunia hivyo wapenzi wa mpira duniani imeelekeza macho na masikikio kwenye michuano hii... Hapa kwa Tanzania kuna habari njema kutoka kwa wakongwe wa Digital, hapa nazungumzia Multichoice kupitia product yake ya DStv inakuletea michuano hii moja kwa moja toka urusi kwa kifurushi cha chini kabisa ambapo utalipia tsh 19,000 tu! licha ya kuangalia michuano ya kombe la dunia pia utaona channels nyengine zaidi ya 80 zikiwemo wa burudani, movie, watoto, michezo, makala, habari n.k
Umerahisishiwa ili uweze kupata unachostahili:-
Piga simu +255789476655 au 659161111
DStv vifaa Tsh 79,000
Kufungiwa Tsh 20,000
Kama upo dar unaletewa popote ulipo bila kulipia zaidi!
Yote yanayohusu DStv namba za kupiga ni hizo hapo juu!!
9:36 AM   Posted by Mustapha Hanya with 11 comments

11 Unasemaje..??:

Ramaa Wema said...

Pmoja kaka
Mungu abariki kaz ya mikono ������

Ramaa Wema said...

МUИGU ABARIKI KAZ YA MIKONO YAKO KAKA

Anonymous said...

Thank you for sharing your info. I really appreciate your efforts
andd I am waiting for your next post thank you once again.

Anonymous said...

At this time I amm going tto do my breakfast, later than having my breakfast coming again tto read orher news.

Anonymous said...

Youu should be extra careful if you are intending to get on the Internet due
to the presence of numerous scams. Buying a new parking facility can accommodate thee
requirements to the modern day family. Yo can customize
tnem accordingly to enable yoou to rely on them as play rooms, games rooms,working areas as well ass because your Home Office.

Anonymous said...

I like the helpful informatoon you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and check again here regularly.
I am quite certain I will learn maby new suff right here!
Good luck for the next!

Anonymous said...

Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to “return the favor”.I
am trying to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of yur ideas!!

Anonymous said...

After looking into a handful of the articles on your site,
I really like your technique of blogging. I saved ass a
favorite itt to my bookmark site list and will be checking back soon. Please visit my website as well andd tell me how
you feel.

Anonymous said...

Awesome article.

Anonymous said...

I was recommended this blpg by my cousin. I am not sure whether this post is written by him
as no one else knnow such detailed about my difficulty.
You're amazing! Thanks!

Anonymous said...

It is truly a nicee and helpful piece of information. I'm glad that you simply shared this useful information with us.
Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

Call +255789476655

  • Text +255759091445

Follow

Search